Євробачення-2022: де дивитися, сценічні костюми і плани в Турині — підсумки пресконференції

Євробачення-2022: де дивитися, сценічні костюми і плани в Турині — підсумки пресконференції

28 кві. 2022

Участь у пісенному конкурсі Євробачення-2022 є важливим кроком для України під час війни. 

Про це заявив голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький 28 квітня під час пресконференції представників Суспільного Мовлення, «Friends Production» та гурту «Kalush Orchestra» у медіацентрі «Україна» у Львові. 

«Ми вважаємо, що представлення України на Євробаченні є важливою участю країни у європейському житті. Це також наше представлення. І гурт, який представляє країну, теж виконує важливу місію щодо популяризації України. Тож я сподіваюся, що вони таки виграють», — сказав голова правління Суспільного. 

Окремо Микола Чернотицький зауважив, що у відповідь на заклик Суспільного Мовлення росію виключили зі складу учасників Євробачення. 

Також голова правління Суспільного розповів, що конкурс транслюватиметься онлайн на телеканалі UA: КУЛЬТУРА та на діджитал-платформах Суспільного Мовлення. 

«Цього року конкурс Євробачення-2022 транслюватиметься онлайн на телеканалі UA: КУЛЬТУРА та на діджитал-платформах. Півфінали й фінал — точно на UA: КУЛЬТУРА. Стосовно фіналу у нас є дискусія з іншими медіагрупами, можливо, йому буде присвячена частина марафону. Поки що рішення не ухвалене», — сказав Микола Чернотицький

Лідер гурту «Kalush Orchestra» Олег Псюк розкрив деталі сценічних костюмів учасників гурту на Євробаченні-2022. 

«Панамка буде точно. Синьо-жовта символіка також буде. Костюми будуть відрізнятися на 50%», — поділився Олег Псюк.

Голова української делегації Оксана Скибінська також розповіла про підготовку до пісенного конкурсу та заходи, які відбуватимуться впродовж двох тижнів до Євробачення. 

«У нас вже заплановано щонайменше дві пресконференції у Турині, 30 квітня і 4 травня, перед першим півфіналом. Далі будуть конференції після першого півфіналу та після великого фіналу 14 травня», — розповіла Скибінська

Олексій Жембровський, режисер-постановник виступу України на Євробаченні (компанія «Friends Production»), розповів про те, як була вирішена дилема Євробачення щодо донесення політичного меседжу на конкурсі, що декларує поппозицію поза політикою.  

«У діалозі з EBU з цим питанням ми зіткнулися кілька разів ще на етапі розробки номера, і вже кілька разів його переробили, обходячи протокольні моменти. Тому це питання вже вирішене і візуально виглядатиме достойно. Для режисера в першу чергу важливо не тільки візуалізувати твір, а й передати його енергію. Найкраще для нас — сила духу наших хлопців і сила енергії рідної землі. Тому всі візуальні ефекти, якими ми користуємось, будуть сфокусовані саме на цьому. У центрі уваги буде, звичайно, артист, який передає цю енергію, а візуальні ефекти вже намалюють цей орнамент української душі», — поділився Жембровський.  

Відразу після пресконференції українська делегація вирушила до Турина. Для цієї поїздки Суспільне Мовлення отримало від державних органів спеціальний дозвіл на виїзд за кордон.

Читайте також: Олег Псюк підбив підсумки промотуру до Євробачення-2022 в інтерв’ю UA: КУЛЬТУРА

Уже 10 травня у першому півфіналі гурт «Kalush Orchestra» з піснею «Stefania» виступатиме під номером 6

Зазначимо, що Kalush Orchestra нещодавно повернулися з промотуру до Євробачення-2022. Вони відвідали Ізраїль, Нідерланди, Іспанію та Польщу, де збирали кошти на допомогу Україні. Одразу після повернення в Україну музиканти поїхали в Ірпінь, де дали концерт просто неба. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України у Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2022» в Італії. Цьогоріч у пісенному конкурсі візьмуть участь 40 країн.

 

Фото — Ольга Мовчан