«Навіть космонавтів використовуємо», 一 командир 127-ї ТрО Роман Грищенко 一 в інтерв’ю Суспільне Харків

«Навіть космонавтів використовуємо», 一 командир 127-ї ТрО Роман Грищенко 一 в інтерв’ю Суспільне Харків

19 лип. 2022

127-ма харківська бригада тероборони — один з наймолодших підрозділів в державі. Він почав формуватися 8 березня 2022 року, коли в місті Харків не було території, яка б не обстрілювалась російською армією. Нині бригада тероборони тримає частину фронту на півночі й сході від Харкова, поряд і на рівні із підрозділами ЗСУ. Як воюють невійськові — Суспільне розпитало командира бригади Романа Грищенка.

Роман Грищенко — полковник сил територіальної оборони, командир 127 бригади. Підлеглі звуть його «дядя Рома», і тепер, каже, в нього цілий підрозділ племінників з усіх куточків України, адже у складі бригади Харків боронять не лише місцеві, а і люди з багатьох регіонів України. Як відбувається відбір до лав бригади, чи є у харківських тероборонівців артилерія і танки, чим у складі підрозділу займаються космонавти, чому командування досі не розкриває деталі квітневого виходу на кордон із прикордонним стовпчиком та який був фінал телефонної розмови із зухвалим російським командиром — про це Роман Грищенко розповів в ефірі міжрегіонального марафону «Суспільне. Спротив» в розмові з журналісткою Суспільного Ганною Силаєвою.

Читайте також: «Дуже часто має значення не те, що сказала людина, а як вона це сказала», — спецкор Суспільне Суми Олександр Соломко

За словами Грищенка, ще й досі багато людей мають намір потрапити до складу 127-ї бригади, але лише одного із десяти туди записують.

«Кожен хоче захищати свій край, свою державу. Але конкурс великий», — пояснює командир.

Він каже, що на війні потрібні люди різних професій: згідно із специфікою підрозділу, кожного використовуєють за профілем його громадської освіти, адаптувавши цівільні навички на військовий лад. 

«Навіть космонавтів використовуємо. У нас в підрозділі аж два — колишні правцівники національного космічного агентства. Їхні професійні навички дуже допомагають», — говорить Роман Грищенко.

На сьогодні в складі харківської ТрО є артилеристи й танкісти. Є техніка 一 і своя і трофейна. На рахунку бригади 一 чимало героїчних і важливих для воєнних подій історій, але про більшість з них командир не має права говорити назагал. Так само, наприклад, не розголошує деталі квітневого виходу своїх підлеглих на кордон із прикордонним стовпчиком — завдяки інтернету відео відважних дій харківських тероборонівців побачила вся країна.

Грищенко розповів, що очільники окупантів виходять на зв’язок із командирами підрозділів тероборони. Він навіть був свідком однієї із таких телефонних розмов. Тоді російський командир зателефонував із будинку батьків одного із тероборнівців і запропонував тому йти додому. А що було далі 一 дивіться у відео.

«Як ми воюємо? Ми добре воюємо. Буває важко. І втрати є. Але жоден метр ми ще не віддали», — говорить Роман Грищенко

Командир харківських тероборонівців каже, що епізодів війни, які в майбутньому стануть епосом, уже багато, але головні — ще попереду.

Дивіться міжрегіональний марафон «Суспільне. Спротив» щобудня з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 21:00 на регіональних телеканалах Суспільного

«Суспільне. Спротив» — 8-годинний прямоефірний щоденний інформаційний марафон, над яким працює регіональна команда Суспільного Мовлення. Це новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Виходить на усіх регіональних телеканалах Суспільного з 25 лютого 2022 року.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії

У Харківській області — це телеканал Суспільне Харків та Українське Радіо Харків

Дивитися Суспільне Харків можна в ефірі та онлайн на сайті філії. Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах: