Екстрасенси «полюють» на родини, які розшукують когось з близьких, спантеличують пошуковців і шкодять рятувальним операціям. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів Сергій Осман, керівник пошуково-рятувального загону «Мілена», який брав участь у пошуках зниклої дворічної Віолетти на Харківщині. Пошуковець каже: жодного разу інформація від екстрасенса не була корисною і не допомогла розшукати жодну людину. Що ж насправді допомогло врятувати Віолетту — про це пошуковець розповів журналістці Суспільного Ганні Силаєвій.
Наприкінці травня вся Україна з хвилюванням спостерігала за пошуками дворічної дівчинки Віолети, яка зникла з подвір’я у своєму рідному селі Скрипаї на Харківщині. Навкруги села — гектари густого лісу. Історія пошуків дівчинки завершилася щасливо — на четвертий день її знайшли живою, за 7 кілометрів від рідного села. Професійні рятувальники називають це дивом, адже шансів вижити в таких умовах у дитини було небагато.
«В історії пошукових загонів світу зафіксовані випадки, коли дитину знаходили живою після тижня і навіть більше перебування у лісі», — говорить Сергій Осман.
Читайте також: Зміни в роботі медзакладів і театрів, звернення щодо церков та нові депутати: інтерв’ю з керівницею Харківської облради
За його словами, на початку пошуків довго не вдавалося зібрати необхідну кількість волонтерів, навіть попри масштабний розголос про зникнення дитини. Лише на четвертий день зібралось близько 60-ти людей, але для такого пошуку, каже Сергій, це замало.
«Я планував долучити до пошуку не менше 300 волонтерів, але чимало людей виїхали, комусь дуже важко до цієї місцевості дістатися, в когось свої історії вирують, і вже немає сил приймати ще й чужі», — говорить пошуковець.
Сергій підкреслює, що навчати дітей правилам поведінки в складних умовах ніколи не рано. Так, дитина має знати: коли загубив дорослих у лісі — треба залишатися на місці і голосно давати про себе знати.
На сьогодні на сайті пошуково-рятувального загону «Мілена» в розшуку перебувають більше 120 людей з різних територій України. Як під час війни працюють філії загону в Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі та Полтаві, а також про те, як пошукам заважають екстрасенси — дивіться в повній версії інтерв’ю.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Оперативні новини від Суспільне Харків шукайте на діджитал-платформах: