Роскомнагляд поскаржився YouTube на репортаж Суспільного про ходу «Ні капітуляції» в Харкові

Роскомнагляд поскаржився YouTube на репортаж Суспільного про ходу «Ні капітуляції» в Харкові

21 жов. 2019

Федеральна служба Росії з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технології та масових комунікацій (Роскомнагляд) надіслала скаргу до адміністрації відеосервісу YouTube через відеоматеріал регіональної філії Суспільного UA: ХАРКІВ від 14 жовтня під назвою «Хода «Ні капітуляції» до маршу Захисників України».

Про це у своєму листі редакції повідомила Служба підтримки YouTube.

На думку Роскомнагляду, репортаж про марш захисників України, який відбувся в Харкові 14 жовтня під гаслом «Ні капітуляції», порушує російський закон «Про інформацію, інформаційні технології і захист інформації».

Так, у своєму сповіщенні до YouTube Роскомнагляд визначає матеріал як такий, що «містить заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (громадських) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».

«Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути вимушена заблокувати контент», — попередила команда підтримки YouTube, цитуючи звернення Роскомнагляду.

Продюсерка UA: ХАРКІВ Ганна Силаєва надіслала відповідь Службі підтримки YouTube: «Закони Російської Федерації (країни-агресора, що визнано міжнародною спільнотою) не розповсюджуються і не діють на території незалежної держави України. Так само не мають повноважень на території України державні органи РФ. Відеоматеріал, на який надійшла скарга, є інформаційним сюжетом регіонального Суспільного мовника України і не порушує жодних законів України, авторських прав та правил спільноти Youtube».

Марш захисників у Харкові провели до Дня захисника України, Свята Покрови та Дня українського козацтва. Учасники акції пройшли від майдану Конституції до пам’ятника Шевченку. Під час ходи тримали прапори України, політичної партії «Правий сектор», громадської організації «Фрайкор».

У репортажі Суспільного учасники маршу висловлювали вдячність українським бійцям, які захищають кордони від країни-агресора, а також говорили про побоювання з приводу згоди української влади на «формулу Штайнмаєра» щодо проведення виборів на окупованих територіях Донбасу.

Матеріал також містив заяву президента України Володимира Зеленського, за словами якого рішення України в Тристоронній контактній групі в Мінську не означає капітуляції.