«Ні капітуляції»: пікетувальники вимагають скликати позачергову сесію Харківської облради

10:10, 10 жов. 2019
 
«Ні капітуляції»: пікетувальники вимагають скликати позачергову сесію Харківської облради

Біля Харківської обладміністрації сьогодні, 10 жовтня, від ранку проводять пікет «Ні капітуляції». Ініціював його новостворений Штаб супротиву капітуляції. Зібралися близько 30 людей, розповів співорганізатор акції, голова обласної організації політичної партії ВО «Свобода» Ігор Швайка.

Пікетувальники вимагають скликати позачергову сесію Харківської обласної ради, на якій буде ухвалено звернення до керівництва держави про недопустимість підписання «формули Штайнмаєра» щодо виборів на окупованих територіях Донбасу. 

«Це коли твоє національне законодавство починають писати ті, хто захопив частину твоєї території — Крим та відповідні частини Луганської та Донецької областей. Ми виступаємо проти такого підходу», — говорить Швайка.

Представники Штабу підготували власне звернення до президента, парламенту та уряду. 

«Воно свідчить про те, що більшість депутатського корпусу солідарні з тими вимогами, які ми висуваємо сьогодні. Ймовірніше за все ми отримаємо  відмовку від Харківської облради про те, що вони не мають компетенції ухвалювати рішення про питання зовнішньої політики. Але кожна громада через місцеві органи влади має право висловити свою позицію. І з цим центральне керівництво не може не рахуватися», — додає Швайка.

За його словами, звернення підпишуть політична партія «Свобода», громадські та волонтерські організації. Після цього — передадуть до обласної ради. 

До Штабу сопротиву капітуляції у Харкові увійшли 19 громадських організацій. Крім «Свободи» до нього увійшли «Національний корпус», представники Євромайдану, Спілки ветеранів АТО, «Традиція і порядок» та партії «Демократична Сокира».
 
Протести під гаслом «Ні капітуляції» почалися минулого тижня та викликані заявою президента України Володимира Зеленського, який повідомив, що Україна погодила текст «формули Штайнмайєра».