Апеляційний суд Харкова поновив підозру Максиму Мусєєву

18:26, 5 сер. 2019
 
Апеляційний суд Харкова поновив підозру Максиму Мусєєву

Сьогодні, 5, серпня, Апеляційний суд області задовільнив скаргу прокуратури на рішення Київського райсуду Харкова щодо скасування підозри у державній зраді колишньому голові Холодногірського району Максиму Мусєєву.

Таким чином рішення суду першої інстанції не набуло чинності — підозра Мусєєву не скасована. 

Під час засідання адвокат підозрюваного Юрій Вишневецький клопотав про відвід суддям та додаткове дослідження матеріалів справи. Їх суд відхилив. Рішення Київського райдусу про скасування підозри Мусєєву адвокат просив залишити без змін.

«У кримінальному провадженні підозра не обґрунтувалася на окремих фактах та відомостях, що об’єктивно пов’язувала Мусєєва з вчиненням кримінального правопорушення за статтею 111 Кримінального кодексу України. У прокурора, який склав повідомлення про підозру Мусєєву, не було доказів, які вказували б на причетність останнього до саме вчинення вказаного кримінального правопорушення», — каже захисник Мусєєва.

За словами прокурора у справі Вадима Білоусова, сторона захисту затягує апеляційний розгляд. Він просив суд анулювати рішення Київського райсуду Харкова про скасування підозри Максиму Мусєєву.

«Скасувати у зв’язку з істотним порушенням  вимог кримінально-процесуального закону у відповідності до висновків слідчого судді», — додав прокурор.

Підозру Максиму Мусєєву оголосили у жовтні 2018-го. За версією обвинувачення, у 2015 році, в Криму, посадовця завербувала Федеральна Служба Безпеки Росії. За даними слідства, Мусєєв має паспорт громадянина Російської Федерації. 

Сам Мусєєв на засіданнях суду відсутній. Він оголошений у державний розшук. Раніше у СБУ повідомляли, що за їх інформацією, Мусєєв переховується від слідства за кордоном.

Наприкінці червня Київський райсуд скасував підозру Мусєєву. Це рішення і оскаржила прокуратура.