Вибух у пабі «Стіна»: Марина Ковтун отримала 11 років колонії

16:41, 7 жов. 2019
 
Вибух у пабі «Стіна»: Марина Ковтун отримала 11 років колонії

Марина Ковтун, обвинувачувана у справі про вибух в пабі «Стіна», отримала 11 років колонії. Таке рішення прийняла колегія суддів Київського районного суду Харкова.

52-річну Ковтун суд визнав винною за статтями «теракт» та незаконне «зберігання зброї», передає з зали суду кореспондент Суспільного. Рішення колегія суддів зачитувала більше 4 годин.

UPD: Під вартою Марина Ковтун перебуває майже 5 років. Коли вирок набере законної сили, враховуватиметься «закон Савченко», тобто один день перебування під вартою рахуватиметься як два дні позбавлення волі. Таким чином, в разі набрання вироку сили, Марині Ковтун лишатиметься відбувати покарання менше року, підтвердив її захисник Євген Олєнєв

Теракт у пабі «Стіна», що на вул. Римарській, стався 9 листопада 2014. Тоді, під час вибуху, були травмовані 13 людей.

Марину Ковтун затримали восени того ж року. Їй висунули обвинувачення за статтями: теракт, посягання на територіальну цілісність України, диверсія, придбання і зберігання зброї та боєприпасів.

За версією слідства, Ковтун очолювала одне з угрупувань терористичної організації «Харьковские партизаны». Прокурор Олег Максюк просив максимальної міри покарання для обвинуваченої: 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Сама Ковтун провини не визнала і просила у суду виправдувального вироку.