Роскомнагляд поскаржився YouTube на репортаж Суспільного про ходу «Ні капітуляції» у Харкові

12:48, 21 жов. 2019
 
Роскомнагляд поскаржився YouTube на репортаж Суспільного про ходу «Ні капітуляції» у Харкові

Федеральна служба Росії з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технології та масових комунікацій (Роскомнагляд) надіслала скаргу до адміністрації відеосервісу YouTube через відеоматеріал Харківської філії Суспільного від 14 жовтня під назвою «Хода «Ні капітуляції» до маршу Захисників України». 

Про це у своєму листі редакції повідомила Служба підтримки YouTube. 

На думку Роскомнагляду, репортаж про Марш захисників України, який відбувся у Харкові 14 жовтня під гаслом «Ні капітуляції», порушує російський закон «Про інформацію, інформаційні технології і захист інформації». 

Так, у своєму сповіщенні до YouTube Роскомнагляд визначає матеріал як такий, що «містить заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності, участі у масових (громадських) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».  

«Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути вимушена заблокувати контент», — попередила команда підтримки YouTube, цитуючи звернення Роскомнагляду. 

Продюсерка філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Ганна Силаєва направила відповідь YouTube: 

«Закони Російської Федерації (країни-агресора, що визнано міжнародною спільнотою) не розповсюджуються і не діють на території незалежної держави України. Так само не мають повноважень на території України державні органи РФ. Відеоматеріал, на який надійшла скарга, є інформаційним сюжетом регіонального Суспільного мовника України і не порушує жодних законів України, авторських прав та правил спільноти Youtube». 


Марш захисників у Харкові провели до Дня захисника України, Покрови та українського козацтва. Учасники акції пройшли від майдану Конституції до пам’ятника Шевченку. Під час ходи тримали прапори України, політичної партії «Правий сектор», громадської організації «Фрайкор». 

У репортажі Суспільного учасники маршу висловлювали вдячність українським бійцям, які захищають кордони від країни-агресора, а також висловлювали побоювання з приводу згоди української влади на «формулу Штайнмаєра» щодо проведення виборів на окупованих територіях Донбасу. 

Матеріал також містив заяву президента України Володимира Зеленського, за словами якого рішення щодо погодження «формули Штайнмаєра» не означає капітуляції.